سیستم مدیریت هوشمند ساختمان TIS با بکارگیری از آخرین تکنولوژی ها در صدد آن است که شرایطی ایده آل ، همراه با مصرف بهینه انرژی در ساختمان ها پدید آورد.

 

 

 

هوشمند سازی ساختمان علمی است که توسط آن میتوان اکثر تجهیزات داخلی و یا خارجی ساختمان را توسط پروتکلهای مرتبط با نوع تجهیزات به کاررفته کنترل و مدیریت نمود.

 طراحان ساختمان هوشمند با توجه به نیاز کارفرما و بودجه اقتصادی که آن ها در نظر دارند به طراحی و تجهیز ساختمان می پردازند.

 

امکانات قابل ارائه در یک ساختمان هوشمند عبارتند از :

 1. سیستم روشنایی هوشمند و روشنایی DMX جهت کنترل روشنایی RGB
 2. دیمر هوشمند
 3. کنترل هوشمند سیستم سرمایش و گرمایش
 4. سیستم امنیتی و حفاظتی هوشمند
 5. سیستم هوشمند صوتی و کنفرانس
 6. سیستم اعلام حریق و قطع نشت گاز هوشمند
 7.  کنترل از طریق موبایل و تبلت تحت نرم افزار TIS smart technology  (موبایل های اندرویدی و ios)
 8. کنترل از طریق اینترنت
 9. کنترل از طریق sms
 10. کنترل هوشمند و احضار آسانسور
 11. کنترل هوشمند پریزهای برق
 12. سیستم نورپردازی هوشمند
 13. پرده برقی هوشمند
 14.  برق اضطراری
 15. مجهز به سیستم D.I.Y
 16.  آبیاری اتوماتیک و هوشمند
 17. کنترل هوشمند استخر
 18. کنترل هوشمند درب پارکینگ
 19. قفل دیجیتال درب
 20. اکسس کنترل
 21. آیفون تصویری هوشمند با قابلیت پاسخگویی از هر جای دنیا
 22. انرژی میتر
 23. موتورخانه هوشمند

 

در هر ساختمان بنابر نوع کاربری آن میتواند همه موارد و امکانات ساختمان هوشمند و یا بخشی از این امکانات مورد استفاده قرار گیرد.

به عنوان مثال در یک ساختمان مسکونی روشنایی و نورپردازی به همراه سیستم امنیتی هوشمند پیاده سازی شده است و در ساختمان دیگری سیستم روشنایی به همراه سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند نصب و پیاده سازی شده است .

همچنین علاوه بر دسته بندی موارد فوق الذکر و با توجه به نیاز کارفرما در هر پروژه میتوان مواردی نظیر پریزهای برق، پنجره ها، درب ورودی منزل و ... را نیز به شکل های مختلفی به این سیستم متصل نمود، این مورد تنها در زمان ارائه طرح و بازدید محل قابل تشخیص خواهد بود.

افراد بسیاری به دلیل اتصالی های برق، آتش سوزی، گاز گرفتگی و یا حوادث پس از وقوع زلزله دچار صدمات جسمی، جانی و مالی شده اند که ساختمان هوشمند در کاهش این صدمات نقش به سزایی دارد . در واقع یکی از دلایل مهم درهوشمند سازی ساختمان، جلوگیری از آسیب هایی است که انسان به دلیل مشکلاتی از قبیل مشغله ذهنی، کمبود فرصت و یا خطاهای انسانی در طی قرن ها نتوانسته با آن مقابله کند .

 بسیار پیش آمده است که خانه های دوست، همکار و یا آشنایانتان دست خوش سرقت و یا طعمه حریق شده اند . ویا باغچه هایی که در ساختمانها و ویلای شما به دلیل عدم آبیاری از بین می روند، چراغها و لامپ هایی که از روی سهل انگاری روشن می مانند ، موتورخانه ها و سیستمهای سرمایشی و گرمایشی به دلیل عدم پردازش صحیح بی وقفه در حال اتلاف منابع انرژی هستند ، عزیزانی که در خانه بر اثر نشتی گاز جان خود را از دست می دهند ، ترکیدگی های لوله های آب که باعث آب گرفتن ساختمان می شوند و صدها مورد دیگر که همه از موضوعاتی می باشند که ما را برای داشتن یک ساختمان هوشمند ترغیب می کنند .

تیم فنی ساختمان هوشمند پس از ارائه نقشه و اتمام کار توسط مهندس برق و تاسیسات و ... سیستم های بررسی شده را در محل های مورد نیاز خود قرار خواهند داد و از طریق نرم افزار به تجهیزات متصل می شوند و برنامه ای که قبلا بررسی شده و کارفرما تایید نموده است را به تجهیزات انتقال خواهند داد .

 

با توجه به نیاز کارفرما میتواند از روش های زیر جهت کنترل تجهیزات خود استفاده نماید:

 • کنترل تجهیزات ساختمان هوشمند با گوشی همراه (موبایل های اندرویدی و ios)
 • کنترل تجهیزات ساختمان هوشمند با sms
 • کنترل تجهیزات ساختمان هوشمند با تبلت
 • کنترل تجهیزات ساختمان هوشمند با ریموت کنترل
 • کنترل تجیزات ساختمان هوشمند از طریق اینترنت
 • کنترل تجهیزات ساختمان هوشمند با کلیده و پنل های چند کاره (لمسی و غیر لمسی)

 

یکی از بهترین امکانات قابل ارائه در ساختمان هوشمند کنترل چندین کار مرتبط یا غیر مرتبط با فشردن یا لمس یک دکمه میباشد با که به آن اجرای سناریو گفته میشود.

اجرای سناریوها در هر ساختمان هوشمند بنابر استفاده کارفرما از تجهیزات متفاوت می باشد.

 

مهمترین سناریوهای به کاررفته در ساختمان هوشمند عبارتند از :

 • سناریوی ورود به منزل
 • سناریوی خروج از منزل
 • سناریوی مهمان
 • سناریوی پارتی
 • سناریوی مطالعه و ......